Zielony Kołobrzeg

Plaże dla psów

Plaże dla psów

Wychodząc na wprost oczekiwaniom mieszkańców, jak i licznie odwiedzających nas gości, informujemy, że od 1 maja 2013 r. rozpoczęły swoją działalność dwa odcinki plaż, na które można wprowadzać psy.

Na spacer z psem możesz wybrać się na plażę:

  • na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na Osiedlu Podczele do granicy z Gminą Ustronie Morskie
  • na plażę na wysokości Osiedla Radzikowo - od ostatniego zejścia na plażę do granicy z Grzybowem

Wymienione powyżej odcinki plaż zostały oznakowane oraz zaopatrzone w podajniki woreczków na nieczystości.

Organizatorem plaż z dostępem dla psów jest MIEJSKI OŚRODEK SPORTU i REKREACJI w KOŁOBRZEGU, do którego można kierować ewentualne uwagi i zapytania w tej sprawie (tel. 94 35 51 400, fax 94 35 51 404, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby pobyt na plaży był przyjemnością nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego pupila - pamiętaj, że zwierzęta bardzo źle znoszą wysokie temperatury. W upalny letni dzień lepiej wybrać się na spacer z psem do parku i odpocząć w cieniu drzew. Jeśli zdecydujesz się na zabranie pieska na plażę - musisz zapewnić mu miejsce do odpoczynku w chłodnym miejscu np. w cieniu pod parasolem oraz umożliwić stały dostęp do dużej ilości świeżej wody. W przeciwnym razie pies może dostać udaru cieplnego, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia Twojego pupila i wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Pamiętaj też o tym, że pobyt na ,, psiej plaży” będzie przyjemnością pod warunkiem, że właściciele psów będą sprzątać po swoich pupilach. Dlatego na spacer wzdłuż morskiego brzegu zabierz ze sobą kilka woreczków - na wszelki wypadek ...

All design and content Copyright © 2012 zielony.kolobrzeg.eu All rights reserved.

Top Desktop version